29. 9. 2012

Sestava:
Hyvl - Kolman, Firbas Jarda, Miláček, Rambousek - Firbas Jirka, M.Strnad (c), Vondráček, Moravec - O.Rozsévač, Sirůček
Střídal: Havlíček

Utkání začalo o něco déle, což nám paradoxně pomohlo k tomu abychom slepili alespoň základní jedenáctku. Pan sudí se s prominutím vožral pod obraz a nechtělo se mu již cestovat do Semína a tak utkání soudcoval matador Pavel Strnad (VELMI DOBRÝ). Od prvních minut byli Újezdečtí hráči aktivnějším mužstvem a vytvářeli si i gólové šance. Dvakrát se prezentoval Vondráček, ale mířil mimo domácí svatyni. Skóre otevřel mistr Sirůček, který zavzpomínal na svoji střelu z Řečan. Ač nerad, tak se postavil k přímému kopu a z úctyhodné vzdálenosti to napálil přímo na gólmana před kterým míč slušně zaplaval a k údivu všech se měnilo skóre na světelné tabuli - 0:1. Újezd si vypracovával nadále šance, jako například kapitán Martin Strnad, který postupoval sám na bránu, ale nepochopitelně svou šanci zahodil, protože se pokoušel domácímu lapákovi napsat housle. Domácí tým hrozil z brejků a do poločasu se dočkal i vyrovnání. Po skrumáži na vápně (kdy naši borci nebyli schopni odkopnout balón třeba až do Haldy) se do míče opřel domácí plejer a jedovatým projektilem k tyči, který ještě přizvednul Jarda Firbas, nedal šanci hostujícímu strážci zařízení - 1:1. Do kabin se tak šlo za příjemného stavu, ikdyž vedení mohlo být na naší straně a nejen jednogólové. Ve druhé půli začal Semín kousat. Nejprve postupoval sám na Hyvla domácí šutér, ale vylámal si zuby při pokusu zahrát mu na housle. Na druhé straně však selhal domácí gólman. Moravcův rohový kop si sebevědomě sebral ze vzduchu, avšak mičuda mu vypadla z rukavic a pohotový Strnad uklidil balón do sítě - 1:2. Újezd si vytvořil i další šance, ale především to byli domácí, kteří ohrožovali a dobývali obranu Újezdu, která překvapivě působila kompaktním dojmem. Avšak při jedné akci si domácí plejer vykoupal na vápně Jardu Firbase a následnou kličkou zahanbil i Hyvla, ale k údivu všech přítomných diváků z malého vápna nepochopitelně nezasunul míč do prázdné kasy (borec na konec) ! Za zmínku ještě stojí šance domácích, kdy z úhlu postupoval domácí hráč sám na Hyvla, který pouze vyrazil a míč se kutálel do opuštěné svatyně, kde na poslední chvíli zatáhl za ruční brzdu Radek Miláčku a poslal balón z brankové čáry až na místní vlhkou louku. Posledních dvacet minut jsem hráli systémem Chelsea, takže do nás domácí bušili jako hluchý do vrat. Naštěstí se jim nepovedlo prolomit pomyslnou petlici a i s těžkým betonem jsem přežili ataky domácích borců. Vysvobozením pro oba mančafty byl závěrečný hvizd Pavla Strnada a poté se již oba tábory soustředili pouze do místního výčepu, kde za podpory pana Strnada došlo k řádnému občerstvení. Pochvala pro všechny, kteří přijeli a zvlášť panu Havlíčkovi. Dnes zvítězil týmový bojovný duch plný nasazení okořeněný o pořádný kus štěstí ... Sportu zdar !