Benfika vydřela první jarní výhru

25. 3. 2012

Na trávníku v Újezdě opět zahájil další sezónu Leoš Svoboda, k údivu domácích fandů to bylo, ale v dresu soupeře z Rybitví.

Začátek zápasu byl aktivnější domácí tým. Z pravé strany odcentroval Zima a  na míč ideálně před prázdnou branku dostatečně nedosáhl P.Strnad s jehož koncovkou si hostující golman poradil.  Na druhé straně se k nebezpečné hlavičce dostal hostující kapitán, který ovšem z jasné pozice hlavičkoval pouze do náruče  Jandáka.  Poté Zima našel opět P.Strnada, který z boku postupoval sám na golmana z Rybitví, kterého obloučkem překonal, ale bohužel netrefil prostor mezi tyčemi. Jeho střelu ještě těsně nedoběhl O.Rozsévač.   Na straně hostů zásoboval svoje spoluhráče přihrávkami Svoboda, ale naštěstí pro nás zůstaval často nepochopen.  Do další šance se dostal poté P.Strnad, který trefil z metru tyč soupeřovi branky.   Poprvé si diváci mohli zakřičet gól, kdy nákop z domácí poloviny sklepl O.Rozsévač na Zimu, který poslal do jasné příležitosti P.Strnada, jenž střelou k tyči otevřel skóre zápasu 1:0.  Hosté poté využili den otevřených dveří v obraně domácích, kdy postupovali dvakrát sami na golmana Jandáka, který domácí tým výbornými zákroky podržel. Trest za pasivní hru domácích ovšem přišel v poslední minutě, kdy hostující útočník přeloboval Jandáka 1:1.

Druhý poločas příliš fotbalové krásy nenabídl.  Z dálky se pokusil o střelu  O.Bendžík  branku trefil, ale pouze tu na hřišti s umělou trávou.  Jediný světlý okamžik domácího týmu přišel ve druhém poločasu z kopačky P.Strnada, který si pohrál s hostujícím obráncem a tvrdou střelou pod břevno rozvnil podruhé v zápasu síť za zády golmana Fialy, který taktéž  v minulosti působil v našem týmu.  Poté zápas ještě víc upadl do podprůměru, kdy se domácí soustředili již na bránění a  o vzruch před domácí brankou se postaral pouze Svoboda , který zahrával dva trestné kopy z bezprostřední blízkosti šestnácky, což znamenalo pohotovost prvního stupně.   První sřelu našel  Jandák ve své náruči a druhá letěla dosti nad.  O závěrečný nápor se celek z Rybitví připravil sám, neboť nepochopitelně v posledních třech minutách střídal, čímž se připravil o cenný čas.  V samotném konci zahrával trestný kop Rusín, ale jeho střela branku neohrozila.

V domácím týmu  zahrál velmi solidně O.Bendžík a Jandák.