Benfika opět vítězně

8. 4. 2012

Na půdu Újezda přijel velmi dobrý celek z Lánů na Důlku, který byl po celou dobu zápasu podporován výbornými fanoušky. Trhlinu v jejich plánech na hřišti v Újezdu ihned v začátku zápasu udělal jejich obránce, který při odvracení prvního útoku domácích trefil při odkopu stojícího Vohralíka, od kterého se míč odrazil za záda hostujícího golmana 1:0.  Pro Vohralíka to byl asi nejsnáze docílený gól v kariéře.  Opařené hosté poté zaskočil párádní střelou od břevna  opět Vohralík, který zužitkoval přihrávku od Zimy 2:0.  Za nedlouho mohla stejná spolupráce opět zafungovat, ale tentokrát lánský golman zasáhl proti střele Vohralíka dobře a nepřipustil změnu skóre. Hosté poté předvedli několik slibných akcí, ale tyto narozdíl od domácích nedokázali tyto  dotáhnout do zdařilého konce.  V gólové příležitosti se poté po přihrávce Ondřeje Bendžíka ocitl další Ondřej v zápasu tentokrát Rozsévač, ale jeho střelu hostující golman reflexivně zneškodnil.  Do kabin se tak šlo za vedení 2:0 pro domácí, které bylo zasloužené.

Druhý poločas byl aktivnějším týmem na újezdeckém hřišti  ten lánský, ale kromě dvou závarů před brankou si nedokázal vytvořit žádnou vylouženou brankovou příležitost.  Při tlaku hostujícího celku se v tomto tvořila okénka k velmi nebezpečným brejkům, ze kterých si domácí vytvořili několik vyložených šancí. Ty největší se nepodařilo přetavit v gól Bosmanovi, Vohralíkovi a O.Rozsévačovi, kteří si neporadili v situaci, kdy se ocitli před hostujícím brankářem.  Díváci viděli ve druhém poločasu dva góly  a to na obou stranách. Tyto se ovšem do skóre zápasu nezapočítávaly, neboť padly oba z ofsajdu. Nejvíc domácím v zápasu zatrnulo po střele  lánského záložníka, která orazítkovala břevno.  Poslední minuty zápasu se dohrávaly za aprílového počasí, neboť začalo intenzivně sněžit.  Pochvalu zaslouží za předvedený výkon oba týmy a navíc hostující fandové, kteří byli k neutahání a svůj tým podporovali i za nepříznivého stavu.

V dresu domácích zaslouží pochvalu zkušená stopérská dvojice Strnad, Miláček a rychlonohý Huňáček.