Nevyužité šance a následná remíza

30. 8. 2009
     Domácí začali velmi vlažně, neboť si asi   mysleli, že se soupeř porazí sám. Jejich laxního přístupu hosté z Pardubiček využili znamenitě a dostali se do vedení, kdy prudká střela z vápna proplula Jandákovi mezi nohama do branky. Nic nebylo platné, že domácí obránci reklamovali ofsajdové postavení střelce a tak gól platil 0:1.  Hráči Újezda poté zvýšili obrátky a vytvořili si do konce zápasu několik šancí. Po gólu volala hlavně šance zkušeného Svobody, jenž ovšem na golmana hostí ve vyložené pozici nevyzrál.  Poté si Zima vyskočil na hlavičku, ale tato nesměřovala ani mezi tyče.  Další šancí byla střela Doležala, která skončila na břevně již překonaného hostujícího golmana.  Hráči Újezda spoléhali hlavně na dlouhé nakopávané balóny, které ovšem ve většíně případech nenacházeli adresáty.  do další šance se dral opět Doležal, kdy tento přehlavičkoval golmana hostí, ale míč již do branky neuklidil. Hráči Újezda se však přece jen do konce poločasu gólově prosadili, kdy si neobsazený Zima vyskočil na centr Tomáše Bendžíka a hlavou srovnal skóre 1:1.
    Druhý poločas začal odobně jako první. Zbytečná ztráta míče uprostřed hřiště a rychlý brejk soupeře do otevřené obrany a následné propálení Jandáka v brance 1:2.  Domácí si poté opět uvědomili, že jsou již na hřišti a začali pomalu zvyšovat obrátky, i když se jim příliš nedařili kombinační akce a spíše vsadili na stenou kartu jako soupeř a to na nakopávání míčů do vápna.  Poté se zcela zbytečně nechal vyloučit hostující útočník, kdy v přerušené hře fauloval domácího hráče. Domácí si vytvořili místy až drtivý tlak a vytvořili si i několik vyložených šancí. Za zmíňku stojí především dvě vyložené šance bojovníka Honzy Rozsévače, jenž v prvním případě sám před brankou netrefil prostor mezi tyčemi a ve druhém případě hlavou ve vyložené pozici dopadl naprosto stejně. Slibnou pozici měl i Doležal, jehož hlavička skončila těsně vedle tyče. Další šanci byla střela z blízka od Tomáše Bendžíka. Golman Pardubiček však včas vyběhl a do tvrdé střely se obětavě položil, v důsledku čehož musel být ošetřován.  Hostující tým zahrozil jenom z přímého kopu, který nebyl hráčem Pardubiček kopnut ideálně.  Když se již soupeř, který zkušeně kouskoval hru (neustálé ošetřování hráčů atd.) viděl v kabině přihla akce po pravé straně, kdy Zima poslal přihrávku na Černého, jenž pěkným centrem našel před brankou Matyse a ten uklidil svoji hlavičku  za levou tyč hostujícího brankáře 2:2.  Domácí chtěli strhnout vítěství na svoji stranu, ale bohužel jinak výborný hlavní rozhodčí z Hradce Králové nenastavil za zdržování soupeře ani minutu.  Soupeři se tak rozešli již potřetí za sebou smírně. V domácím celku zaslouží pochvalu Černý jenž zařídil vyrovnávací gól a byl králem vzdušných soubojů na hřišti.