Chvaletice prohospodařili dvoubrankový náskok

28. 5. 2011

Začátek zápasu aktivnější domácí. V osmé minutě napřáhl z třiceti metrů Rusín a jeho dělovka skončila v síti Chvaletic. Poté domácí ještě několik šancí neproměnili. Po gólu volala hlavně dorážka Svobody, kterou se štěstím golman Chvaletic vytěsnil a následná střela Jakuba Petříčka, která se ovšem mezi tyče nevešla. Navíc domácí  začali mít pocit, že se jim nemůže nic stát a přestali úplně hrát , čehož využili hosté a výsledek otočili na 1:3.  Dvěma gólům předcházely individuální chyby jednotlivců v podobě špátných přihrávek. První nezvládl zkušený Svoboda a druhou Šebek. Třetí gól přidal chvaletický ostrostřelec Novotný z přímého kopu.     Druhý poločas  byla obléhána hostující branka, ale chvaletický val byl pro domácí těžkým oříškem. Z rychlého brejku ovšem unikl Novotný, který postupoval sám na Jandáka. V souboji s hostujícím útočníkem byl ovšem domácí Jandák úspěšnější, neboť útočníka hostí v jasné šanci znamenitě vychytal. V této době mohlo být již po zápase.   Aktivní v koncovce byl poté ze strany Újezda hlavně stoper domácích Jirka Petříček, jehož dvě střely chvaletický golman chytl. Při třetí střele Jirky Petříčka  byl již překonán, ale bohužel pro domácí zastavila míč tyč. Na další dalekonosnou střelu Rusína byl již hostující golman krátký. Konečnou podobu výsledku dal střídající Strnad, jenž se nejlépe orientoval ve vápně a zkušeně uklidil míč k pravé tyči chvaletické branky.

Závěrem lze dodat, že diváci viděli podprůměrný fotbal, kdy  prvních deset minut prvního poločasu  byli lepší domácí. Po zbytek poločasu poté aktivnější hosté, ale druhý poločas již plně v režii domácích.  Pochvala pro Jirku Petříčka, Černého a střelce Rusína.