Áčko vydolovalo důležité body

27. 9. 2009
    Domácím se oproti zápasu s Chvojencem vrátili do sestavy dovolenkáři a udravený Honza Rozsévač, což se mělo objevit na herním projevu týmu. Ovšem skutečnost byla jiná kromě prvních šesti minut  byli újezdečtí hráči po celý první poločas horším týmem.  Újezdečtí hráči narozdíl od soupeře byli zcela nepohyblivý, nenabízeli se svým spoluhráčům, kteří byli nuceni k dlouhým nákopům, se kterými si soupeř bez problémů poradil. To ovšem nebylo vše, když již se domácí plejeři dostali k míči tento ve většině případech nepochopitelně ztráceli.  Dalším negativním faktorem v celku domácích bylo neustále nepochopitelné kecání na hřišti, které újezdeckým hráčům nepomáhalo, ba spíše naopak. Soupeř si tedy vytvořil několik slibných gólových příležitostí, které ovšem nedokázal přetavit v gól a to buď vlastní nemohoucností v zakončení nebo dobrými zákroky brankáře Hyvla, jenž nahradil v brance zraněného Jandáka.  V prvním poločase stojí za zmíňku pouze šance Doležala,  jehož hlavička těsně minula branku golmana ze Dřítče.  Po odehraném prvním poločasu by si na domácí nikdo nevsadil ani padesátník. Do kabin se ovšem odcházelo za bezbrankového stavu.
    Ke smůle domácích se ještě zranil v prvním poločase kapitán Doležal, jenž sice odehrál se sebezapřením první půli. Tento však pro velkou bolest nebyl schopen do druhého poločasu nastoupit. Domácí trenér tak musel řešit první nepříjemnost. Do útoku se tak vysunul Hladík, kterému tento post vyhovuje a do zálohy za něj šel Kuba Petříček. Dále se z postu stopéra vysunul Svoboda do střední zálohy, jenž si vyměnil post s Jirkou Petříčkem.   Zlepšená disciplína mužstva vedla i ke zlepšení herního projevu, jenž měl ovšem k ideálu ještě hodně daleko.  Rozhodnutí v zápase přinesla chyba hostující obrany, které využil štírek Hladík, jenž předložil gólovou přihrávku parťákovi v útoku Strnadovi, jenž levou (jeho slabší) zkušeně zavěsil 1:0.  Poté domácí mančaft rozkouskoval hru a nepřipustil tak žádný tlak hostujícího týmu. Za zmíňku stojí ještě šance střídajícího Jardy Firbase, jehož střela měla razanci, ale chyběla jí přesnost. Definitivní rozhodnutí měl na kopačce domácí Matys,  který ve vyložený pozici těsně netrefil branku.  Hosté poté již jenom zahrozili dlouhými nakopávanými balóny, ovšem bez gólového efektu.